Tvrde činjenice: Sve važne zapadne zemlje odobrile su Oluju i znale su za točan datum i sat početka Oluje

Nepošteno i ružno se manipulira nespornim povijesnim činjenicama, koje su oblikovale Hrvatsku

Milanović: Matijanićeva partnerica iznijela niz ozbiljnih stvari koje treba ispitati

7. kolovoza 2022. u 18:25

Upitan bi li ministar zdravstva trebao podnijet ostavku ako se u tom slučaju utvrde propusti zdravstvenog sudstva, Milanović je rekao da je to hipotetsko pitanje.

Raspad sistema u Unitedu, autsajder šokirao Ten Haga i blijede 'vragove'

7. kolovoza 2022. u 18:21

Jedan od najuspješniji engleskih klubova već godinama živi u kriznom razdbolju, nizozemski stručnjak će imati puno posla da vrati United na stare staze slave.

✇ Nacional.hr

Ligue 1: Lille slavio protiv Auxerrea, Lens umalo prokockao tri pogotka prednosti

7. kolovoza 2022. u 18:18

Nogometaši Lillea dobro su započeli novu sezonu natjecanja u francuskom prvenstvu pobijedivši pred svojim navijačima povratnika u elitno društvo Auxerre sa 4-1.

Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu, nakon kojeg je Lille vodio sa 3-0. Benjamin Andre je zatresao mrežu već u 1. minuti, da bi Jonathan David postigao dva uzastopna pogotka u 3. i 39. minuti. Akim Zedadka je u 64. minuti pogodio za 4-0, dok je četiri minute poslije Gaetan Charbonier postigao utješni pogodak za Auxerre.

Angers i Nantes su odigrali utakmicu bez pogodaka. Marin Jakoliš je za Angers igrao od 63. minute i našao se dvaput u prilikakama za pogodak. U 83. minuti je njegov udarac nakon solo prodora obranio gostujući vratar Lafont, a u 87. minuti je s ruba kaznenog prostora Jakoliš poslao loptu tik uz vratnicu.

Lens je umalo prokockao tri pogotka prednosti, ali je na kraju ipak svladao Brest sa 3-2. Sva tri pogotka za domaću momčad postigao je francuski napadač Florian Sotoca (27, 62, 65), a isti je igrač u 33. minuti propustio realizirati kazneni udarac. Gosti su zaprijetili preokretom u završnih 25 minuta, golovima Harisa Belkeble (66) i Romaina Del Castilla (82), koji je iz drugog pokušaja realizirao kazneni udarac.

Sa 3-2 je slavio i Montpellier protiv Troyesa. Prva četiri pogotka pala su u prvih 17 minuta utakmice, a Troyes je dvaput stizao prednost domaće momčadi. Za Montpellier su pogađali Saint-Luce (3) i Savanier (15), a za goste Tardieu (12-11m) i Balde (17). Pobjedu Montpellieru donio je Savanier (81) svojim drugim pogotkom.

Toulouse i Nica su odigrali 1-1, a prvijenac u dresu Nice zabio je Velšanin Aaron Ramsey koji je ovog ljeta došao u klub s Azurne obale iz Juventusa, a u svom debiju je postigao gol za 1-1 u 78. minuti, samo minutu nakon što je ušao kao zamjena. Domaći su vodili od 20. minute i gola Dallinge.

U 17.05 sati započeo je dvoboj Rennesa i Lorienta, a od 20.45 sati svoj će debi na klupi Marseillea imati hrvatski stručnjak Igor Tudor, u dvoboju u kojem je njegova momčad domaćin Reimsu.

Francuska – 1. kolo
Toulouse – Nice 1-1 (Dallinga 20 / Ramsey 78)
Angers – Nantes 0-0
Lens – Brest 3-2 (Sotoca 27, 62, 65 / Belkebla 66, Del Castillo 82-11m)
Lille – Auxerre 4-1 (Andre 1, David 3, 39, Zedadka 64 / Charbonier 68)
Montpellier – Troyes 3-2 (Sainte-Luce 3, Savanier 15, 81 / Tardieu 12-11m, Balde 17)
Rennes – Lorient (17.05)
Marseille – Reims (20.45)

Odigrano u petak i subotu:
Clermont – PSG 0-5 (Neymar 9, Hakimi 26, Marquinhos 38, Messi 80, 86)
Strasbourg – Monaco 1-2 (Diallo 65 / Diatta 43, Diop 53)
Lyon – Ajaccio 2-1 (Tete 12, Lacazette 22-11m / Mangani 31-11m)

✇ 24sata.hr

'U samom trenutku nesreće sam spavala, možda i bolje. Sjećam se tek krikova, sve je u magli'

7. kolovoza 2022. u 18:15
Četiri lakše ozlijeđene putnice u nedjelju navečer vratile su se u Poljsku. Još 28 ih se oporavlja po bolnicama u Varaždinu, Čakovcu i Zagrebu. Neki su životno ugroženi

✇ Tportal

Troje stranih brodolomaca spašeno na otoku Maunu

7. kolovoza 2022. u 18:12

✇ HRT

7. kolovoza 2022. u 18:08
Troje stranih brodolomaca pronađeni su i spašeni nakon što ih je olujno nevrijeme na manjem gumenjaku otpuhalo od otoka Paga u Maunski kanal, izvijestilo je u nedjelju poslijepodne Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture.

Njemački reprezentativac optužen za nasilje nad trudnom djevojkom?!

7. kolovoza 2022. u 18:04

Veliki skandal dogodio se u Bundesligi, nogometaš Borussije navodno je imao trenutak ludila.

Ukrajinski tužitelj: “Istražujemo 26.000 osumnjičenih za ratne zločine”

7. kolovoza 2022. u 18:03

Ukrajina istražuje gotovo 26.000 slučajeva ratnih zločina počinjenih od 24. veljače, od početka ruske invazije na tu zemlju, a dosad je optuženo 135 ljudi, rekao je Reutersu glavni ukrajinski tužitelj za ratne zločine.

Od 135 optuženih petnaestak ih je već u ukrajinskom pritvoru, a preostalih 120 i dalje je na slobodi, rekao je Jurij Bilousov, voditelj odjela za ratne zločine Ureda glavnog tužitelja.

Sudovima je dosad predano 13 predmeta te je doneseno sedam presuda, kazao je.

U svibnju je 21-godišnji zarobljeni ruski vojnik postao prva osuđena osoba nakon sudskog procesa pokrenutog zbog ratnih zločina u Ukrajini, otkako je Rusija izvela invaziju 24. veljače.

Osuđen je na doživotni zatvor zbog ubojstva nenaoružanog civila.

“Neki su nas pitali zašto sudski gonimo te… niže rangirane časnike. To je samo zato što su fizički ovdje… Da su i generali ovdje fizički i da smo u mogućnosti privesti ih, tada bismo bez sumnje i njih procesuirali, “ rekao je Bilousov.

Olujno nevrijeme otpuhalo gumenjak, spašeno troje stranih brodolomaca

7. kolovoza 2022. u 18:01

Zaposlenici Lučke kapetanije Zadar pozvali su ih da se prebace na pogodniju poziciju pristupa, a ukoliko ne mogu onda neka potraže zaklonište od bure i pričekati spasioce.

✇ Index.hr

Dinamu treba vođa. Vrijeme je da to postane njegov najveći talent

VRIJEME je da najveći Dinamov projekt preuzme glavnu ulogu u momčadi.

✇ Tportal

Povijesni trenuci hrvatskog sporta! Senzacionalna kajakašica Anamaria Govorčinović osvojila još jedno odličje na Svjetskom prvenstvu

7. kolovoza 2022. u 18:00

Najbolja hrvatska kajakašica Anamaria Govorčinović, koja je u subotu osvojila naslov svjetske doprvakinje na 500 m u kanadskom Halifaxu, u nedjelju je svojoj kolekciji odličja s velikih natjecanja dodala broncu na 1000 metara

✇ 24sata.hr

Karleuša na jahti u izdanju seksi Barbie opet provocira: 'Što nam to radiš? Pa ti nisi normalna...'

Pjevačica posljednjih mjesec dana ponosno pokazuje da ju razvod od Duška Tošića i nije previše omeo. Očito je da voli pokazati što joj bivši sada propušta

✇ 24sata.hr

Svjetska doprvakinja u kajaku: Htjela sam odustati, stipendije su mizerne dok nema rezultata

Hrvatska kajakašica Anamaria Govorčinović ostvarila je povijesni uspjeh na Svjetskom prvenstvu, gdje je u utrci jednosjeda na 500 metara osvojila srebro. Dan kasnije uzela je i svjetsku broncu na 1000 metara